صدرا گشت | تور کربلا هوایی ارزان | تور مشهد هوایی ارزان

جاذبه های گردشگری رامسر

رامسر یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران است که در شمال ایران قرار گرفته و دارای زیبایی های بکر و مناطق دیدنی بسیاری است.

رامسر با برخورداری از جاذبه های گردشگری فراوان و امکانات تفریحی برای توریست ها در دامنه جنگل های سرسبز و زیبای البرز و سواحل دریای خزر از مهم ترین قطب های گردشگری کشور به شمار می آید

شهرستان رامسر در غرب استان مازندران و در دامنه جنگلی رشته کوه های البرز واقع شده است .

این شهر زیبا از غرب با چابکسر ، از شرق با تنکابن ، از شمال با دریای زیبای خزر و از جنوب با رشته کوه های البرز همجوار می باشد. 

در قدیم این شهر سخت سر نام داشته و امروزه به علت زیبایی های فراوان نام عروس شهرهای ایران را به خود اختصاص داده است.

تله کابین رامسر بزرگ ترین تله کابین کشور است که از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی به طول ۲ کیلومتر امتداد دارد .

این تله کابین تنها تله کابین خاورمیانه است که ارتفاعات جنگل را به ساحل دریا متصل می کند و در ۵ کیلومتری غرب رامسر و ۳۰۰ متری شهر چابکسرقرار گرفته است .

تله کابین رامسر دارای امکانات پذیرایی و تفریحی است که ظرفیت حمل ۴۵۰ نفر در ساعت را دارد.

وجود مناطق ییلاقی بسیار زیبا، قلل مخروطی، باغ‌های مرکبات، مزارع چای، شالیزارهای برنج، آبشارهای متعدد، بوستان‌های جنگلی، غارها، چشمه‌ها، دریاچه، ساحلی زیبا و خیره‌کننده،آب‌های گرم معدنی، هتلهایی به سبک سنتی و مدرن باعث شده تا این شهر جایگاه مناسبی را در صنعت گردشگری بدست آورد و نیز در گروه مناطق بکرو زیبای طبیعت‌ گردی کشور قرار گیرد.

از دیگر مناطق دیدنی و زیبای رامسر میتوان به :

روستای جواهرده-تله کابین رامسر-بوستان جنگلی صفارود-منطقه ییلاقی گرسماسر-جنگل دالخانی-غار یاغی لوکا-آبشار ایج رامسر-کاخ مرمر رامسر-قلعه مارکوه رامسر اشاره کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *